DYŻUR WAKACYJNY

Utworzono dnia 08.06.2020

DYŻUR WAKACYJNY

Szanowni Państwo!

W związku z przerwą wakacyjną, na terenie Gminy Świerklaniec zorganizowany będzie dyżur :

• w miesiącu lipcu (od 01.07.-31.07.2020r.) - Przedszkole „Pod Zielonym Listkiem” w  Świerklańcu, ul. Oświęcimska 11. Czynne w godz. 630- 1630(przedszkole.swierklaniec@wp.pl)
  • w miesiącu sierpniu (od 01.08.-31.08.2020r.) – Przedszkole w Nakle Śl. przy ul. Kościuszki  13 . Czynne w godz.600- 1600  (przedszkolenaklo@tlen.pl)

Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci do dnia 14.06.2020r. drogą elektroniczną na adres wybranej placówki podając imię i nazwisko dziecka, nazwa placówki do której uczęszcza obecnie oraz termin i  godziny pobytu w dyżurującej placówce.

Licząc na Państwa odpowiedzialność prosimy o podanie rzetelnej informacji. Od tego bowiem zależy zaplanowanie wyżywienia oraz organizacja pracy w reżymie sanitarnym.

Organizacja opieki w przedszkolu podczas dyżuru wakacyjnego – nowe zasady:

1. Przedszkole będzie funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą dzieci w grupie,   z zachowaniem bezpiecznej odległości oraz z ograniczoną ilością zabawek przedszkolnych i innych sprzętów, których nie można poddać codziennej dezynfekcji.
  2.  Przedszkole może przyjąć ograniczoną ilość dzieci. Zgodnie z wytycznymi MEN i GIS pierwszeństwo w przyjęciu  mają dzieci pracowników realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, tj.:

- pracowników systemu ochrony zdrowia;

- służb mundurowych;

- pracowników handlu ;

- pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych.

1. Obowiązuje kategoryczny zakaz przynoszenia z zewnątrz do przedszkola jakichkolwiek zabawek, sprzętów, plecaków oraz jedzenia i picia.
  2. Może zaistnieć sytuacja, że dzieci nie będą w tych samych grupach wiekowych ,ale przydzielone do grupy w zależności od tego, w jakich godzinach będą  przyprowadzane do placówki.
  3. Godziny przyprowadzania i odbierania dzieci będą rygorystycznie przestrzegane i wyznaczone przez dyrektora przedszkola po uzgodnieniu z rodzicami. Nie będzie możliwości wcześniejszego lub późniejszego przyprowadzania i odbierania dzieci, innego niż  wskazanego w deklaracji.
  4. Rodzice nie będą wchodzili na teren przedszkola, dziecko będzie przekazywane pracownikowi przedszkola w drzwiach wejściowych. Na tych zasadach odbywać się też będzie odbieranie dziecka.
  5. Przy wejściu do przedszkola każde dziecko będzie  miało codziennie mierzoną temperaturę. Opieką przedszkolną będzie objęte dziecko, którego pomiar nie wykaże temperatury podwyższonej.
  6. Do przedszkola będzie mogło uczęszczać tylko zdrowe dziecko, bez jakichkolwiek oznak chorobowych typu katar, kaszel, gorączka, biegunka, wymioty lub zgłaszane złe samopoczucie.
  7. Grupy dzieci i opiekunowie tych grup nie będą miały pomiędzy sobą styczności. Sytuacja ta dotyczy pobytu w budynku i w ogrodzie przedszkolnym. Na placu zabaw  będą wyznaczone miejsca, urządzenia i zabawki dla dzieci.
  8. Nie będą organizowane spacery i wycieczki poza teren przedszkola.

Ewa Wilczek

Dyrektor Przedszkola w Nakle Śląskim

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin: